Projekt "Rodzice Dzieciom" w grupie 0A

W grupie 0A w br. szkolnym będzie realizowany projekt pod nazwą „Rodzice Dzieciom”. Nauczyciele mający własne dzieci w tej grupie będą cyklicznie organizowali krótkie zajęcia ubogacające pobyt dzieci w szkole, rozwijając ich umiejętności i zainteresowania.

Pani Monika Płachta-Ruba nauczy ich kilku tańców regionalnych. Pani Agnieszka Piekarska-Grabowska zachęci do uważnego słuchania bajek czytanych przez starszych kolegów. Pan Piotr Wrochna rozbudzi w maluchach chęć do aktywności ruchowej.

Już kilka razy dzieci miały okazję doskonalić swoją sprawność fizyczną. Pan Piotr przygotował dla nich kilka bardzo ciekawych ćwiczeń w formie wspaniałej zabawy. Dzieciaki na zajęciach rozwijają swoją koordynację ruchową wykorzystując piłeczki, woreczki, hula-hop i inny sprzęt sportowy. Maluchy wszystkie zadania ruchowe wykonywały z ogromnym zaangażowaniem.

W piątek, 3 października pierwsze zajęcia rytmiczne poprowadziła p. Monika. Bawiliśmy się wspaniale przy skocznej muzyce wykonując z zainteresowaniem każdy pokazany przez p. Monikę ruch. Ćwiczyliśmy ,,Metodą aktywnego słuchania muzyki" wg Batii Strauss. Metoda ta rozwija u dzieci wyobraźnię dźwiękową oraz aktywność twórczą. Pozwala ona także na przybliżenie maluchom muzyki klasycznej. Dzięki tej właśnie metodzie najmłodsi odkrywają różne aspekty dzieła muzycznego, jego formę, tempo, rytm, dynamikę i barwę.

W czwartek, 9 października grupę ,,A" odwiedziły dwie uczennice z klasy IV C -Sandra Karaś i Małgosia Pachocka. Przygotowały one pod kierunkiem p. Agnieszki Piekarskiej - Grabowskiej niespodziankę dla maluchów. Przeczytały im dwie bajki ,, Uciekinier" i „Niesforne źrebaki" z książki ,, Najpiękniejsze bajki o zwierzętach". Dzieci słuchały w wielkim skupieniu i z ogromnym zainteresowaniem . Potem udzielały trafnych odpowiedzi na pytania dotyczące przygód poznanych bajkowych zwierząt.

Ciekawe, jakie zabawy ruchowe przygotuje pan Piotr na następne zajęcia, jakich figur tanecznych nauczy nas tym razem pani Monika oraz o czym koleżanki ze starszych klas pod kierunkiem pani Agnieszki przeczytają na naszym kolejnym miłym spotkaniu?

Dziękujemy i zapraszamy !!!

Dzieci z grupy 0 ,,A" z wychowawczynią

zapraszamy do galerii zdjęć.