Staropolskie kolędowanie

Dnia 12 grudnia dzieci z Zespołu Tańca Ludowego: Antosia Jaszewska, Iga Woźniak, Olgierd Szulc, Grzesio Warzecha, Oliwier Kobyłka ( klasa 2a), Liwia Ruba, Maja Michalska i  Maja Skarbek ( klasa 3a) otrzymały wyróżnienie podczas rejonowych eliminacji do XVI. Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek „ Staropolskie Kolędowanie”. Sukces cieszy tym bardziej, że byli najmłodszymi wykonawcami podczas konkursu, a jury przyznało tylko 5 wyróżnień i 3 nominacje do finału.

Dzieci zaśpiewały i zagrały na rurkach BUM BUM „ Świeć gwiazdeczko”. Festiwal zorganizowany został przez Ośrodek Kultury i Sztuki „Resursa Obywatelska” w Radomiu i  Komisję ds. Muzyki i Śpiewu Kościelnego Diecezji Radomskiej w Radomiu.

Monika Płachta - Ruba