Zielona szkoła klasy 3c

Zdjęcie grupowe

Podróże kształcą i uczą.  To powiedzenie znają wszyscy bardzo dobrze. O jego prawdziwości przekonało się również 24 uczniów klasy IIIc . 6 czerwca 2017 roku pod opieką pani Beaty Ornat i pani Marzeny Burchart wyruszyliśmy na trzydniową „ZIELONĄ SZKOŁĘ”   w Góry Świętokrzyskie. . Głównym celem tego wyjazdu było poznanie dziedzictwa kulturowego Polski, jej historii i przyrody oraz aktywne spędzenie czasu podczas całego naszego pobytu. Program  był bardzo napięty.

Już pierwszego dnia zaczęliśmy nasze zajęcia sportowe od ścianki wspinaczkowej w Kielcach. Nie było osoby, która nie zdołała pokonać chociaż połowy ścianki. Byli tacy, którzy wspięli się do końca najtrudniejszej trasy, przeznaczonej dla dorosłych. Największe jednak oklaski otrzymały nasze panie, które ku naszemu zdziwieniu, nie chciały być gorsze od nas. Następnie udaliśmy się do Zamku Królewskiego w Chęcinach, gdzie oprócz zwiedzania zobaczyliśmy jak wygląda taniec średniowieczny i sami mogliśmy nauczyć się go tańczyć. Kiedy przyjechaliśmy do naszego Ośrodka Wypoczynkowego w Bocheńcu jeszcze przed obiadokolacją uczestniczyliśmy w zajęciach:  łucznictwo i strzelanie z broni pneumatycznej,  przygotowanych przez zatrudnionych instruktorów  biura „ Tropem Przygody” z Kielc . Jednak najciekawszą dla nas grą sportową były „ Piłkarzyki na uwięzi”. Nasza reprezentacja pokonała dorosłych! Po posiłku i zakwaterowaniu dalej spędzaliśmy czas na świeżym powietrzu, bawiąc się w różne zabawy z naszym animatorem panem Marcinem.

Drugiego dnia z samego rana wyruszyli na podbój Świętego Krzyża Szlakiem Królewskim. Na miejscu zwiedzali klasztor benedyktyński, krypty oraz miejscowe muzeum. Następnie z wieży widokowej na Łysej Górze wzrokiem dotykaliśmy gołoborzy. Pełni energii pojechaliśmy do Kielc, gdzie zwiedzaliśmy ciekawe miejsca i zabytki tego miasta. Po powrocie do pensjonatu i posiłku mieliśmy nasze ulubione zajęcia sportowe pod okiem opiekunów i instruktorów. Chłopcy rozegrali mecz piłkarski z uczniami innej grupy ( uczniowie klasy VI) i oczywiście wygrali 6-0. BRAWO!!!. Wieczorem wszyscy świetnie bawiliśmy się przy ognisku. Apetyt, jak zwykle dopisywał…

Trzeciego dnia pojechaliśmy do Parku Rozrywki „ Sabat Krajno”, gzie zwiedzaliśmy Aleję Miniatur. Potem nastąpiły istne szaleństwa w Strefie Dmuchańców, Stacji Kosmicznej i na Łódeczkach. W drodze powrotnej pojechaliśmy znowu do Kielc, gdzie zwiedzaliśmy Energetyczne Centrum Nauki. Uczestniczyliśmy w warsztatach „ Wsłuchaj się w głos serca”, oraz bawiliśmy się w Parku Energetycznym.

Żałujemy, że czas tak szybko mija i „Zielona Szkoła” już się skończyła. Pomimo napiętego programu zregenerowaliśmy siły i fantastycznie odpoczęliśmy od zajęć szkolnych. Był to dla nas czas zabawy, ale i nauki. W czasie wędrówki obejrzeliśmy wiele wspaniałych i ciekawych miejsc, które są elementem dziedzictwa kulturowego i historycznego naszego kraju. Rozwijaliśmy swoje zdolności sportowe, pokonywaliśmy swoje słabości, a przede wszystkim nauczyliśmy się funkcjonować bez…mamy i taty!!!

Szkoda, że tak krótko!!!

Uczniowie klasy IIIc

z wych. Beatą Ornat

Zapraszamy do galerii zdjęć.