Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych organizowany przez Gimnazjum nr 2 w Pionkach.

Dnia 26 maja 2017r. Odbył się konkurs z języka angielskiego o krajach anglojęzycznych w PG nr 2. Naszą szkołę reprezentowało 3 uczniów klas szóstych wyłonionych w szkolnych eliminacjach: Hanna Robak kl. VI b, Jakub Klemm kl. VI c oraz Jakub Drab kl. VI b.

Uczniowie musieli wykazać się nie tylko wiedzą o kulturze, historii i geografii Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Irlandii, Australii i Kanady, ale również bardzo dobrą znajomością języka angielskiego. Uczestnicy konkursu pokazali dużą wiedzę wykraczającą poza obowiązujący program w szkole. Należą się im za to słowa pochwały, a nauczycielom słowa podziękowania za przygotowanie uczniów do konkursu. W jury konkursu zasiedli nauczyciele uczący języka angielskiego w szkołach podstawowych i PG 2.

Wyniki:

I miejsce  Hubert Siek z PSP nr 5 w Pionkach