Niemiecki w PSP nr 1

W dniu 7 grudnia 2016 r. uczniowie drugich klas LO im. Marii Dąbrowskiej w Pionkach – Blanka , Justyna Kasica, Paulina i Michał przeprowadzili lekcję języka niemieckiego dla uczniów klasy drugiej w Szkole Podstawowej nr 1 im. Stefana Żeromskiego w Pionkach. Zajęcia rozpoczęły się od tradycyjnego, niemieckiego przywitania, które dzieci bardzo szybko zapamiętały.Później maluchy opowiadały o swoich skojarzeniach z państwem niemieckim. Najczęściej padało słownictwo związane z motoryzacją, sportem oraz słodyczami. Po krótkiej „rozgrzewce” zajęcia przeszły do kolejnego etapu, którym była nauka podstawowych kolorów w po niemiecku. Zajęcia miały charakter zabawy, co bardzo podobało się dzieciom. Za udzielenie poprawnej odpowiedzi drugoklasiści otrzymywali  niemieckie żelki. Dzieci szybko przyswajały nowe dla nich słownictwo, co wprawiało ich w doskonały nastrój.

Lekcja niemieckiego w klasie II Ato bardzo miło spędzony czas zarówno dla dzieci, jak i licealistów. Uczniowie szkoły podstawowej opuścili mury szkolne wyraźnie zadowoleni z nowo zdobytej wiedzy a ich starsi koledzy i koleżanki, którzy poprowadzili dla nich lekcję mieli satysfakcję, że zachęcili ich do dalszej nauki języka niemieckiego.

Zapraszamy do galerii zdjęć.