Warsztaty przyrodnicze w klasie IIId

W dniu 8.12.2016 r. w klasie IIId po raz kolejny przeprowadzone zostały przez pracownika Kozienickiego Parku Krajobrazowego panią Aleksandrę Kołacz warsztaty przyrodnicze. Uczniowie mieli wspaniałą okazję przyjrzeć się dokładnie budowie zewnętrznej bobra europejskiego, wskazując jednocześnie jego przystosowania do ziemnowodnego trybu życia. Eksponat dermoplastyczny przywieziony został z Ośrodka Edukacyjno – Muzealnego Kozienickiego PK w Augustowie.

Dzieci zapoznały się z cyklem życia, tego największego gryzonia Europy. Poznały  pojęcia ochrona gatunkowa, żeremie, dokonały pomiaru długości ciała zwierzęcia, zauważyły istotne różnie w budowie przednich i tylnych łap oraz dowiedziały się jakie ślady swojej obecności pozostawia bóbr w terenie. W trakcie spotkania wszyscy obejrzeli prezentację multimedialną oraz wypełnili karty pracy.

Wychowawczyni Beata Kacperczyk i uczniowie klasy IIId bardzo dziękują pani Aleksandrze Kołacz za przeprowadzenie pouczających zajęć.

Zapraszamy do galerii zdjęć.