Ogólnopolski Test Wiedzy o Bezpieczeństwie

Dzieci z klasy I a w dniu 8. grudnia pisały Ogólnopolski Test  Wiedzy o Bezpieczeństwie, który miał za zadanie sprawdzić wiedzę uczniów w tym zakresie. Test realizowany był w ramach VIII edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka”, do którego klasa Ia przyłączyła się we wrześniu.

Akcja  zorganizowana była przez firmę Maspex, we współpracy z Biurem Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Uzyskała patronat honorowy Komendanta Głównego Policji oraz  Kuratoriów Oświaty w Polsce.

Materiały programu „Akademia Bezpiecznego Puchatka” skupiały się na tematyce bezpieczeństwa w trzech obszarach aktywności dziecka: w domu, w szkole i w drodze do szkoły. W czasie programu dzieci uczyły się m. in. podstawowych zasad ruchu drogowego oraz reagowania w przypadku zagrożeń. Dodatkowo „Akademia Bezpiecznego Puchatka” zawierała  materiały związane z przydatną dla dzieci tematyką efektywnego zapamiętywania, treningu koncentracji, nauki selekcji informacji i rozwijania kreatywności.

Renata Wierzbicka

Monika Płachta - Ruba