Jasełka (zdjęcia, video)

jaselka_2012.jpgNastrój świąteczny panował w naszej szkole już wcześniej. Uczniowie przygotowywali piękne szopki, ozdoby świąteczne na choinkę, kartki, dekorowali sale lekcyjne. Małymi kroczkami przygotowywaliśmy się do Szkolnego Dnia Wigilijnego.

Boże Narodzenie to swoiste Misterium radości. Uczniowie kl. IV-VI poprzez montaż słowno-muzyczny uświadomili nam, że „zawsze, ilekroć się uśmiechamy do swojego brata i wyciągamy do niego rękę, zawsze wtedy – jest Boże Narodzenie”. Jasełka, w których uczestniczyliśmy dotknęły naszych najczulszych strun. Poczuliśmy wzruszenie, drżenie serca, czułość...Mogliśmy w pełni uczestniczyć w historii Narodzenia Pana.

W KONCERCIE WIGILIJNYM wzięli udział także nauczyciele naszej szkoły, którzy zaśpiewali kolędę „Uciekali”.

Mieliśmy również okazję wysłuchać pięknych kolęd w wykonaniu uczniów kl. 0 – III, którzy pod kierunkiem swoich wychowawców zaśpiewali małemu Jezusowi.

Wielkie podziękowania kierujemy pod adresem p. Marcina Alota i wokalistów z Ogniska Muzycznego w składzie: Kinga Traczyńska, Agata Kowalczyk, Milena Alot, Marcelina Simian, Anna Solarska, Dominika Sobol, Paulina Mróz, Klaudia Gola, Igor Chudzik. Cieszymy się, że wśród występujących znaleźli się absolwenci naszej szkoły: Katarzyna Domańska, Marcelina Simian i Igor Chudzik.

Dziękujemy też wszystkim uczniom, którzy uczestniczyli w przygotowaniu KONCERTU WIGILIJNEGO, zespołowi muzyki dawnej p. Janusza Górskiego „ Musici Pioncovienses”, p. Krystynie Piechurskiej, p. Renacie Cierpisz i p. Annie Kostrzewie.

W tym szczególnym dniu nie zabrakło również życzeń, wyrazów życzliwości i serdeczności.

Naszym dzieciom życzymy zdrowia, spokoju i miłości,
by nie zabrakło Im
dobrych ludzi do kochania,
ciekawych rzeczy do robienia,
cudów świata do odkrywania,
przygód licznych jak igły na choince,
barwnych jak bombki,
wesołych jak pajacyk
i tajemniczych jak blask choinkowych lampek.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Klasy 0-3

 

Klasy 4-6

Joomla Templates by Joomla-Monster.com