Uniwersytet Dziecięcy Warszawa

W dniu 09.01.16 nasi mali słuchacze uczestniczyli w warsztatach scenograficznych , a przedmiotem rozważań było światło w scenografii.

Jakie światło można zobaczyć na scenie teatralnej? Czy jest ono częścią scenografii, czy czymś zupełnie innym? Jak umiejętnie go używać?

 

 

Sztuka światła jest nieco podobna do sztuki malowania farbami, ale zasadniczo się od niej różni. Czy zastanawialiście się kiedyś nad tymi różnicami? W czym światło jest podobne do farb, a czym się od nich różni? Jak można to wykorzystać w sztukach wizualnych, na przykład w teatrze?

 

Podczas zajęć studenci dowiedzą się jakie są zasady pracy reżysera światła w teatrze. Eksperymentując w małej skali z filtrami światła, reflektorami i latarkami sprawdzą, co się dzieje ze światłem, gdy używa się różnych filtrów lub kiedy się je łączy. I najważniejsze – co dzieje się wtedy z kolorami na scenie i dlaczego żadne przedstawienie nie mogłoby się odbyć bez świateł.

 

Na takie pytania znaleziono odpowiedź podczas sobotnich zajęć

 

Prowadzącym była Dorota Budacz, a zajęcia odbyły się w Staromiejskim Domu Kultury w Warszawie.

 

Zajęcia były bardzo ciekawe, pomimo,że temat wydawał się odległy i trudny, a nasi studenci poradzili sobie po raz kolejny znakomicie.

 

Anna Kostrzewa

 

Joomla Templates by Joomla-Monster.com