Akademia Małego Naukowca-spotkanie z p. Estelle Nomad

W dniu 14 maja 2015 roku w ramach działań naszej akademii, zaprosiliśmy do naszej szkoły niezwykłego gościa – Estelle Nomad, mieszkającą na stałe w Republice Południowej Afryki.

Nasz gość opowiedział dzieciom o Afryce, swojej tam pracy,co lubi robić w wolnym czasie, jak podoba jej się w Polsce i nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie fakt,że Estelle nie mówi po polsku..............

Dzieci miały możliwość sprawdzić się w bezpośredniej konwersacji w języku angielskim , ale na początku trzeba było pokonać onieśmielenie, własne blokady językowe. Udało się znakomicie, z minuty na minutę padało coraz więcej pytań i odpowiedzi . Dzieci chciały dowiedzieć się jak najwięcej o afrykańskim kraju, przyrodzie, krajobrazach, potrawach serwowanych w afrykańskich domach, pracy i spędzaniu wolnego czasu. Było bardzo sympatycznie i interesująco. Estelle pokazała dzieciom prezentacje o swoim kraju z którego pochodzi Nelson Mandela /zapraszamy do obejrzenia /, puściła piękną piosenkę nagraną przez zespół z RPA. My odwdzięczyliśmy się poprzez wspólne zaśpiewanie piosenki ,,Thank you very much'' Margaret.

Na koniec zrobiliśmy pamiątkową fotografię, bo gość taki niezwykły i przesympatyczny. Dzieci były bardzo zadowolone,że mogły szlifować swój angielski , jak również ,że tak wiele ciekawych wiadomości mogły dowiedzieć się o kraju który leży 9200 km od Polski. Było SUPER

zapraszamy do obejrzenia prezentacji: http://psp1.pionki.pl/images/prezentacje/This_is_South_Africa.pdf

W organizację spotkania zaangażowały się : Magda Drab, Anna Kostrzewa, Karolina Fert, Sylwia Dołęga

Zapraszamy do galerii zdjęć.