AKADEMIA MŁODEGO NAUKOWCA

W dniu 17 marca uczniowie należący do AMN mogli uczestniczyć w kolejnych już zajęciach naukowych. Tym razem było to spotkanie z królową nauk- matematyką. Pani Aleksandra Kapciak przygotowała dla uczniów bardzo ciekawe zajęcia : ,,Ile stron ma kartka papieru''.

Uczniowie mogli przekonać się, że niemożliwe staje się możliwe i kartka nie posiada jednej strony tylko jest ich aż sześć. Zabawa z nauką i uczenie się przez zabawę. Zajęcia były przygotowane również na szóstkę i to z plusem, a dzieci żałowały , że czas tak szybko minął. Okazuje się ,że przy współpracy między szkołami można zachęcić dzieci do poznawania i zgłębiania tak trudnej nauki jaką jest matematyka. Udało się znakomicie.

W naszej szkole często proponujemy dzieciom ,,inne lekcje'' i zdają one znakomicie egzamin. Bardzo dziękujemy pani Oli za ich zorganizowanie i poprowadzenie.

Opiekun AMN

Anna Kostrzewa